آخرین نکات برای متقاضیان تحصیل در رشته علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ اعلام شد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان سنجش آموزش کشور برای متقاضیان تحصیل در رشته تحصیلی علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور موارد زیر ذکر شده است:

۱- پذیرش دانشجو برای رشته علوم ورزشی در سال ۱۳۹۹ به صورت متمرکز خواهد بود و نتایج نهایی آن همراه با سایر رشته‌های متمرکز اعلام خواهد شد.

۲- آزمون عملی تربیت بدنی از متقاضیان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که در جلسه آزمون روز‌های پنجشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۳۰ و جمعه مورخ ۹۹/۰۵/۳۱ حاضر بوده اند و (از تاریخ ۹۹/۰۵/۲۸ لغایت ۹۹/۰۶/۰۳) علاقه مندی خود را با پرداخت هزینه آزمون عملی در تاریخ مذکور در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام کرده‌اند به عمل خواهد آمد.

۳- افرادی که متقاضی آزمون عملی رشته تحصیلی علوم ورزشی و یا آموزش تربیت بدنی (دربخش پذیرش با آزمون)، شده اند، درصورت تمایل بعد از شرکت در آزمون عملی لازم است پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری با توجه به دوره‌هایی که براساس کارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در زمان مقرر (اواخر شهریور ماه) نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته این آزمون در هر اولویتی که علاقه دارند اقدام کنند.

۴- متقاضیان رشته تحصیلی مذکور براساس اولویت‌بندی رشته‌های خود در فرم انتخاب رشته گزینش خواهند شد.

۵-کارت شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی در حوز‌های برگزاری آزمون عملی تحویل متقاضیان خواهد شد. بر این اساس لازم است متقاضیان با همراه داشتن لباس و کفش ورزشی منحصراً در روز‌های تعیین شده در حوزه برگزاری حضور یابند. بدیهی است در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی توسط متقاضی مراحل معاینات و آزمون عملی و مصاحبه از وی به عمل نخواهد آمد.

یادآوری مهم:

متقاضیان رشته تحصیلی علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار بوده و بخصوص از سلامت قلبی و ریوی خود یقین داشته و آمادگی‌های لازم برای تست‌های آزمون عملی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را داشته باشند. با توجه به اینکه در محل حوزه برگزاری آزمون عملی معاینات پزشکی با نظارت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد نیاز به همراه داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی برای متقاضیان نیست.

۶-متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش علاوه بر شرکت در آزمون عملی، در صورتی که در ردیف معرفی شدگان رشته‌های فوق قرار گیرند، می‌بایستی طبق اطلاعیه‌ای که درخصوص زمان انجام مراحل مصاحبه رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان متعاقباً (دهه دوم مهرماه) توسط این سازمان اعلام می‌شود، برای شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی که در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد نیز شرکت کنند. در غیر این صورت به منزله انصراف فرد از ادامه گزینش تلقی می‌شود. به عبارتی همه متقاضیان باید حائز شرایط مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی بوده تا در گزینش نهائی که براساس ضوابط این سازمان انجام می‌شود، باشند.

۷- متقاضیان رشته‌های فوق در دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش در صورتی که در آزمون عملی شرکت کرده و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی در دوره فوق قرار بگیرند، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به منظور انتخاب رشته محل‌های دوره روزانه را نخواهند داشت.

۸- متقاضیان آزمون عملی تربیت بدنی درصورتی که در موعد مقرر (از تاریخ ۹۹/۰۵/۲۸ لغایت ۹۹/۰۶/۰۳) نسبت به اعلام علاقه مندی و پرداخت هزینه آزمون عملی اقدام نکرده‌اند، درصورت تمایل برای شرکت در آزمون عملی (به شرطی که در جلسه امتحانی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی روز‌های پنجشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۳۰ و جمعه مورخ ۹۹/۰۵/۳۱ حاضر بوده باشند) می‌توانند جهت بررسی وضعیت خود با همراه داشتن دو قطعه عکس، کارت شناسایی معتبر و همچنین شماره داوطلب و پرونده گروه آزمایشی شرکت در آزمون، به محل برگزاری آزمون و به نماینده سازمان سنجش مستقر در شهرستان برگزاری، مراجعه کنند.

۹-آزمون عملی تربیت بدنی برای همه متقاضیان: از تاریخ ۹۹/۰۶/۲۷ لغایت ۹۹/۰۶/۳۰ به ترتیب دو روز برای برادران و دو روز برای خواهران برگزار می‌شود؛ و متقاضیان می‌بایست فقط براساس برنامه زمانی طبق استان محل اقامت مندرج در (اطلاعیه‌ای که متعاقبا در تاریخ ۹۹/۰۶/۲۳ از درگاه اطلاع رسانی این سازمان و از درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به نشانی https://ssrc.ac.ir منتشر خواهد شد) در آزمون عملی شرکت کنند.

۱۰- متقاضیان رشته علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید علاوه بر مبلغ واریزی برای هزینه آزمون عملی (موضوع پرداخت ۴۲۰.۰۰۰ «چهارصد و بیست هزار» ریال در اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۵/۲۲)، باید حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۶/۲۶ بابت انجام معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد و پنجاه هزار) ریال به شماره حساب ۴۰۰۱۰۲۲۶۰۳۰۰۱۵۸۲ و یا به شماره شبا IR۷۶۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۲۲۶۰۳۰۰۱۵۸۲ شناسه واریزی ۳۸۵۰۲۲۶۷۴۱۴۰۱۰۷۰۰۵۱۰۰۳۰۰۳۴۰۰۰۶ نزد بانک مرکزی به نام درآمد اختصاصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل واریز در تمامی شعبات بانک‌ها واریز کرده و یا مراجعه به درگاه پژوهشگاه به نشانی www.ssrc.ac.ir به صورت برخط (آنلاین) پرداخت نموده و در زمان و محل اعلام شده در اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۶/۲۳ به حوزه‌های برگزاری محل آزمون عملی مراجعه کنند. همچنین لازم است عبارت «بابت معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی آزمون عملی رشته علوم ورزشی سال ۱۳۹۹» روی اصل فیش واریزی مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد و پنجاه هزار) ریال درج شده و آن را در روز آزمون تحویل حوزه آزمون عملی کنند.

یادآوری مهم برای متقاضیان:

۱- آزمون متناسب با شرایط کنونی کشور بازبینی و فیلم شیوه اجرای آزمون، همراه با دستورالعمل‌های مربوطه، در درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل مشاهده می‌باشد. متقاضیان گرامی می‌توانند با مشاهده فیلم و تمرین مهارت‌های لازم، آمادگی نسبی بیشتری را برای شرکت در آزمون علوم ورزشی کسب کنند.

۲- همه متقاضیان موظف هستند لباس و کفش مناسب سالن ورزشی، وسایل بهداشتی لازم از جمله ۳ عدد ماسک، دو جفت دستکش لایتکس و مواد ضدعفونی کننده همراه داشته باشند تا در زمان حضور در دانشگاه اقدام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کنند.

۳- همه متقاضیان موظف به رعایت فاصله ۲ متری از عوامل اجرایی و سایر متقاضیان هستند، ضمن اینکه و از رد و بدل کردن وسایل شخصی با سایرین جداً خودداری کنند.

۴- به منظور حفظ سلامت متقاضیان و خانواده آنان، از ورود افراد همراه به حوزه‌های اجرای آزمون عملی جلوگیری خواهد شد. این افراد باید در محیطی خارج از فضای دانشگاه در انتظار اتمام آزمون و بازگشت متقاضیان باشند.

۵- متقاضیان گرامی باید یک ساعت قبل از حضور در حوزه، آب و مواد غذایی مورد نیاز خویش را مصرف کنند تا در صورت طولانی شدن فرایند آزمون دچار ضعف جسمی نشوند. همراه داشتن نوشیدنی و میان وعده مناسب و مصرف شخصی این مواد بلامانع است (در حوزه‌های آزمون عملی مواد غذایی و نوشیدنی توزیع نمی‌شود و هر متقاضی می‌بایست شخصاً احتیاجات خود در این زمینه را مرتفع سازد).

۶- به همراه داشتن دو قطعه عکس ۴×۳، لباس وکفش ورزشی، اصل شناسنامه و یا کارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشکی به مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد و پنجاه هزار) ریال در زمان آزمون عملی ضروری است. در غیر این صورت از متقاضی آزمون عملی به عمل نخواهد آمد.

۷- همه متقاضیان باید طبق برنامه زمانی و اقدامات اعلام شده در این اطلاعیه و همچنین در اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۹۹/۰۶/۲۳ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌شود، عمل کنند. آزمون عملی علوم ورزشی قابل تمدید و یا تکرار نیست.

۸- تکمیل فرم خوداظهاری:

تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون:

همه متقاضیان این آزمون لازم است از روز یک‌شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۲۳ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام کرده و پرینت آن را در روز برگزاری آزمون نزد خود داشته باشند. بدیهی است اطلاعات متقاضیان تکمیل کننده فرم مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

۹- نحوه اقدام متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا:

متقاضیانی که در زمان اجرای این آزمون (از ۹۹/۰۶/۲۷ تا ۹۹/۰۶/۳۰) دارای نشانه‌های ابتلا به بیماری کووید-۱۹ (بیماری کرونا) می‌باشند و علائم بیماری آن‌ها از تاریخ ۹۹/۰۶/۱۵ به صورت قطعی تایید شده، لازم است از روز ۹۹/۰۶/۲۲ لغایت ۹۹/۰۶/۲۳ با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش (بخش آزمون سراسری) فرم خوداظهاری مبتلایان به بیماری کرونا را تکمیل کرده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند. متقاضیانی که این فرم را تکمیل کنند نباید در آزمون عملی که در تاریخ‌های ۹۹/۰۶/۲۷ تا ۹۹/۰۶/۳۰ انجام می‌شود حضور پیدا کنند. برای متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا در تاریخ دیگری که متعاقباً در مهر ماه با آن‌ها هماهنگی می‌شود منحصراً در شهر تهران آزمون عملی برگزار خواهد شد.

۱۰- باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می‌توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

متقاضیان درصورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را در این خصوص همه روزه صبح از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰ با بخش پاسخگویی اینترنتی این سازمان و یا شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.