به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ثبت نام متقاضیان پذیرش در دوره کاردانی فنی و حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی مهر ۹۹ از دوشنبه ۱۰ شهریور آغاز شده و امروز دوشنبه ۱۷ شهریور به پایان می‌رسد.

داوطلبان متقاضی ثبت نام برای شرکت در پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و حرفه ای باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام کنند.

هزینه ثبت ‌نام به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود، متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ ۳۷۶.۰۰۰ (سیصد و هفتاد و شش هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام و هزینه پیام کوتاه، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام کنند.

دانش‌آموزان سال آخر متوسطه که حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۶/۳۱ موفق به اخذ مدرک دیپلم خواهند شد مجاز به انتخاب کدرشته محل هستند. اما چنانچه دانش آموزی احتمال می‌دهد که تا پایان شهریور سال جاری (۱۳۹۹) موفق به اخذ مدرک دیپلم نمی‌شود، توصیه می‌شود ثبت‌نام نکند. در صورتی که دانش آموزی در یکی از کد رشته محل‌های انتخابی پذیرفته شود، اما تا پایان شهریور موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نشود، قبولی او ملغی شده و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.

نکات و توصیه‌های مـهم‌

۱) اگر از طریق کافی‌نت اقدام به ثبت‌نام می‌کنید، تأکید می‌شود که تمامی مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامی را شخصا انجام دهید و یا بر انجام امور مربوط، در کافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

۲) توصیه می‌شود متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنید.

۳) به متقاضیان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته محل‌های انتخابی خود دقت کنند. پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص به درخواست‌ها مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۴) هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.