رییس سازمان سنجش آموزش کشور پیش بینی کرد که میزان استقبال برای حضور در رشته های بدون آزمون و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج کنکور افزایش می یابد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، به میزان استقبال متقاضیان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از رشته های بدون کنکور اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه این گروه از متقاضیان در آزمون سراسری نیز شرکت می کنند؛ بنابراین تا زمانی که تکلیف آزمون آنها مشخص نشود طبیعتا این ریسک را نمی کنند که کنکور را نادیده بگیرند و صرفا در رشته های بدون آزمون شرکت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته نیز داوطلبان ابتدا منتظر نتیجه کنکور خود شدند و بعد از آن برای حضور در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی درخواست دادند و پس از اعلام نتایج نهایی این آزمون، میزان درخواست برای حضور و پذیرش در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی افزایش یافت. بنابراین ما اطمینان داریم امسال نیز این مشارکت پس از اعلام نتایج کنکور بالا خواهد رفت.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین تاکید کرد: در حال حاضر مهلت پذیرش در رشته های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی تا مهر ماه تمدید شده و اظهار نظر در خصوص مشارکت داطلبان در این رشته ها زود است.

به گزارش ایسنا؛ نتایج اولیه کنکور ۹۹ هفته اول مهر ماه و نتیجه نهایی این آزمون نیز اواخر مهر یا اوایل آبان ماه سال جاری از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.