رییس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی به درخواست کنکوری‌ها از این سازمان در تعیین تکلیف وضعیت معافیت تحصیلی آنها پاسخ داد.
سردار مهری، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین (ع)، با اعلام این خبر اظهار داشت: مشمولان فارغ‌التحصیل دیپلمی که در سال ۹۸ مدرک تحصیلی خود را دریافت و در آزمون سراسری سال ۹۹ شرکت کرده‌اند، با توجه به مقررات و به منظور رفع مشکل این عزیزان، تا ۳۱ شهریور ماه مهلت دارند که نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کند.
وی ادامه داد: مهلت مذکور صرفاً به منظور ثبت درخواست‌ها در دفاتر پلیس +۱۰ است و زمان اعزام به خدمت این عزیزان در ماه‌های آتی مشخص می‌شود.
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: مشمولان عملاً تا فرارسیدن زمان اعزام خدمت خود فرصت انتخاب رشته و، در صورت فراهم شدن شرایط از سوی سازمان سنجش، امکان ثبت‌نام بدون دغدغه در دانشگاه را دارند.
 
سردار مهری خاطرنشان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا، به منظور مساعدت و تعیین تکلیف این مشمولان، منتظر اعلام نتایج و برنامه زمان‌بندی انتخاب رشته، ثبت‌نام و زمان دقیق شروع به تحصیل این عزیزان از سوی سازمان سنجش و وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که به محض تعیین موارد مذکور، سازمان وظیفه عمومی ناجا، ضوابط مربوط به این عزیزان را به زودی اعلام می‌کند.
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: در صورت عدم اعلام برنامه زمان‌بندی مناسب از سوی سازمان سنجش و وزارتخانه‌های مذکور و نیز شروع به تحصیل این عزیزان در ترم دوم، اعزام مشمولان در نزدیک‌ترین ماه انجام می‌شود تا آنها بتوانند دوره آموزشی خود را در نیروهای مسلح بگذرانند و در صورت تمایل، در بهمن ماه از خدمت ترخیص می‌شوند.
وی ادامه داد: کلیه نیروهای مسلح موظف هستند که برابر مقررات، در صورت اعلام قبولی مشمولان، به سرعت نسبت به تسویه حساب با مشمولان اقدام کنند و به منظور ادامه تحصیل، آنها را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند.

سردار مهری با اعلام اینکه مشمولان و خانواده‌های آنها هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی نداشته باشند، گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا و همکاران بنده در ستاد کل نیروهای مسلح، به دنبال رفع مشکلات مشمولان هستند