۱۱٫ بدانید که موفقیت، موفقیت را جذب می‌کند.
افرادی که موفق هستند، اطراف خود را با افرادی که طرز فکری مشابه دارند پر کرده و به دنبال چنین افرادی می‌روند. این اشخاص اهمیت کار گروهی و روابط برد – برد را درک کرده‌اند.
 ۱۲٫ موفق بودن را انتخاب کنید.
رویاهای بزرگ داشتن، بخش مهمی از موفقیت است؛ حتی اگر رویاهای بزرگ، دست نیافتنی به نظر برسند. آرزومند بودن، باید بخشی از دیدگاه و انتخاب هوشیارانه روزانه شما باشد.
 ۱۳٫ مجسم کنید، مجسم کنید، مجسم کنید.
شما باید موفقیت خود را با چشم ذهن خود ببینید؛ حتی قبل از آن که اتفاق بیفتد. افراد موفق، درباره آن چه در واقعیت می‌خواهند داشته باشند، شفاف و مطمین هستند؛ به جای آن که بخواهند منتظر اتفاقات زندگی باشند.
۱۴٫ نسخه اصلی باشید.
افراد موفق، به دنبال آن چه موفقیت‌آمیز است، می‌روند و آن را به شکلی خلاقانه و منحصر به فرد تغییر می‌دهند. تقلید کورکورانه، تنها تکرار ایده‌های دیگران است؛ بدون آنکه ایده‌ای ناب و دست اول ایجاد شود.
  ۱۵٫ بهترین زمان برای عمل کردن، همین الان است.
منتظر زمان مناسب بودن برای دست به کار شدن، در واقع، بهانه تراشی است. افراد موفق، می‌دانند که هیچ زمان ایده‌آلی براى شروع وجود ندارد؛ بنابراین، اکنون بهترین زمان برای شروع است.
 ۱۶٫ مدام در حال یادگیری باشید، و مدام رشد کنید.
آموختن مداوم، کلید یک زندگی موفق است. چه به صورت آکادمیک، و چه در قالب درس‌های زندگی، همه چیز در امتداد افزایش دانش و پیشرفت شماست.
 ۱۷٫ همواره به نیمه روشن زندگی بنگرید.
افراد موفق، توانایی این را دارند که جنبه‌های مثبت را در هر فرد یا شرایطی بیابند.
 ۱۸٫ روز بدی داشتید؟ در هر حال انجامش دهید.
همه ما در زندگی خود، روزها و شرایط بدی را پیش‌ِ رو خواهیم داشت، ولی این فرض نباید بهانه‌ای برای متوقف کردن همه چیز باشد. گرفتار شدن در حال خراب، موجب تکرار چرخه توقف و شروع دوباره زندگی شده و راه رسیدن به موفقیت را کند می‌کند.
 ۱۹٫ گاهی نیازمند ریسک کردن هستیم.
ریسک‌های حساب شده، برای موفقیت واجب هستند. باید جنبه‌های مثبت و منفی آن را سنجیده و با اطمینان رو به جلو حرکت کنید.
 ۲۰٫ همواره پذیرای چالش‌ها باشید.
مدیریت مشکلات و مواجهه با آنها، از واجبات رسیدن به موفقیت است. افراد موفق با چالش‌ها روبرو می‌شوند تا بتوانند ارتقاء پیدا کنند.